Ja kādreiz esat savai mammai vai vecotēvam jautājis, ko viņi vēlas saņem dzimšanas dienā, tad droši vien pretī dzirdējāt: “Man neko nevajag, man viss jau ir!”. Ja jūsu mīļie nevar iedomāties kādu konkrētu dāvanu, ko viņi vēlētos saņemt savos svētkos, atrast īsto pārsteigumu var būt izaicinoši. Nesatraucieties, jo mēs esam sagatavojuši ceļvedi ar sentimentālām, praktiskām un izklaidējošām dāvanu idejām, kas iepriecinās pat prasīgākos seniorus, tādas kā preses abonēšana, teātra apmeklējums un citas noderīgas idejas.

Mīļākā žurnāla abonements

Mēs uzskatām, ka žurnālu abonēšana ir viena no veiksmīgākajām dāvanām senioriem, un tieši tāpēc, ka žurnāls ir aktuāls, periodisks un to var atkārtoti pārlasīt pēc ilgāka laika. Žurnāli ir ļoti dažādi un tieši tāpēc katra interesēm var atrast piemēroto žurnāla tematiku – dārza, rokdarbu, adīšanas, lauku darbu žurnālus, žurnālus par sieviešu stāstiem, makšķerēšanu, medībām, zinātni un citus lieliskus tematiskos preses izdevumus.

Atmiņas dāvanā

Daudziem vecāka gada gājuma cilvēkiem noteikti ir iekrājušies neskaitāmi fotoalbumi un fotogrāfijas, kas, gadiem ritot, mēdz izbalēt vai zaudēt kvalitāti. Savāciet šīs fotogrāfijas, lai digitalizētu tās vai izmantotu vienota albuma izveidei, izdrukājiet arī savas bildes no telefoniem un pasniedziet tās skaisti noformētas vienā albumā. Oriģināla dāvana būs fotosesija kopā ar vecākiem, bērniem, mazbērniem. Meklējiet idejas fotosesijai dabā vai dārzā pie vecvecākiem, turklāt fotosesijas cenas studijā arī var būt samērā draudzīgas. Oriģināls būs arī digitāls fotorāmītis, kurā katru reizi parādīsies cits attēls, tas nav apnicīgs un noteikti sagādās daudzus patīkamus mirkļus.

Skaistumam un acu priekam

Arī rotas un juvelierizstrādājumi, kā arī dažādi aksesuāri var kļūt par jauku dāvanu senioriem. Viņi noteikti gribētu saņemt šādu dāvanu svētkos, jo kura gan sieviete nesajūsminātos, ieraugot rotaslietas ar dimantiem dāvanā samta kastītē! Tie var būt arī smalki pērļu auskari sievietei vai klasisks, elegants, uzvelkams rokaspulkstenis vīrietim.

Diena ārpus mājas

Jūsu vecmāmiņa vai vectētiņš, visticamāk, ļoti novērtētu laiku, kas pavadīts ar jums jūsu iecienītākajā vietā pilsētā. Jūs varat apmeklēt kino, teātri vai mīļāko restorānu, piepildot dienu ar neaizmirstamiem mirkļiem. Kopā pavadītais laiks, neatkarīgi no tā, vai tas ir vienreizējs pasākums svētkos vai regulārs ikmēneša izbrauciens, jūsu mīļajiem nozīmē patiešām daudz. Kvalitatīvi pavadīta diena kopā ar tuvu cilvēku ļauj kopā radīt jaunas atmiņas, kuras var iemūžināt arī jaukās bildēs.

Muzikāla dāvana

Lai gan diski, plates vai CD (kompaktdiski) jums var šķist vecmodīgi, tieši šis formāts būs vairāk piemērots vecākiem cilvēkiem. Atcerieties dziesmu, kas skanēja jūsu pirmā randiņa laikā? Vai dungojat līdzi saviem mīļākajiem seriāliem vai TV pārraidēm? Arī jūsu vecākiem vai vecvecākiem noteikti ir sirdij tuvas melodijas, kas izraisa patīkamas atmiņas un smaidu, tieši tāpat kā jums. Uzdāviniet kādu mūzikas albumu no viņu jaunības, jaunu mūzikas atskaņotāju ar iebūvētu radio un pulksteni vai palīdziet iepazīties ar mūzikas straumēšanas servisiem. Šī dāvana var būt arī lielisks veids, kā iepazīstināt viņus ar jaunajām tehnoloģijām.

Aktīvā atpūta svaigā gaisā

Senioriem un cilvēkiem gados it īpaši ir svarīgi būt aktīviem un ik dienu vismaz 30 minūtes pavadīt vingrojot vai aktīvi kustoties. Lai pastaigas būtu efektīvākas, varat sarūpēt nūjošanas inventāru, bet tikpat labi noderēs arī mazais fitnesa inventārs viegliem treniņiem mājās. Dodieties kādā pastaigā kopā ar mammu vai vecomammu uz ziedošo parku vai aizbrauciet ar opi pamakšķerēt uz viņa iemīļotām vietām kopā.

Rokdarbiem un hobijam

Senioriem patīk aizrauties ar dažādiem hobijiem mājas un dārza labiekārtošanai, vecmāmiņas labprāt ada vai tamborē, cep jaunības dienu kūkas vai selekcionē rozes. Jūs varat sarūpēt patīkamu pārsteigumu ar jaunām “rotaļlietām” viņu hobija attīstīšanai – tā var būt gan līmes pistole, bet varbūt arī jaunākā recepšu grāmata. Viss ir atkarīgs no viņu interesēm! Tikpat labi jūs varat sarūpēt arī pavisam neparastu dāvanu – kursu vai meistarklases apmeklējumu, kas ļaus pilnveidot zināšanas vai uzzināt kaut ko pavisam jaunu.

Jauns straumēšanas pakalpojums

Digitālās televīzijas un straumēšanas servisi piedāvā daudzpusīgu saturu, kas būs interesants ne tikai jauniem cilvēkiem. Izvēlieties kādu no mūsdienīgiem TV straumēšanas pakalpojumiem, lai dažādotu ikvakara TV laiku. Brīvais laiks nu būs piepildīts ar jauniem, aizraujošiem seriāliem vai filmām, un jums abiem būs vienots temats, par kuru aprunāties brīvajā laikā.