Vējstikla slotiņas jeb auto stikla tīrītāja slotiņas atšķiras pēc materiāla un konstrukcijas.

Automobiļu tirgū tiek piedāvāti šādi auto vējstikla slotiņu veidi:

  • karkasa;
  • bezkarkasa;
  • hibrīda.

Karkasa auto slotiņas ir visizplatītākais vējstikla tīrītāju slotiņu veids. Gumijas elementi cieši pieguļ stikla virsmai, ko nodrošina locīklsistēma un svārstīkla. Agrīnajos modeļos svārstīklas tika izgatavotas no metāla, tāpēc tām bija vairāki trūkumi: temperatūras izmaiņu, atmosfēras nokrišņu un mazgāšanas līdzekļu iedarbības iespaidā metāla detaļas rūsēja un diezgan ātri nolietojās. Cits karkasa slotiņu trūkums ir tajā, ka ziemā ūdens, kas iesprostojas rāmja atverēs, sasalst, un tīrītāji darbojas neefektīvi.Jaunākajos modeļos metāla detaļu vietā slotiņu piestiprināšanai pie stikla virsmas un tīrītāju kustībai ražotāji izmanto plastmasas elementus, kas ļauj  pagarināt slotiņu kalpošanas laiku. Iespējams, galvenā karkasa tipa slotiņu priekšrocība ir zema cena.

Mūsdienīgāks tīrītāju veids ir bezkarkasa. To konstrukcijā nav metāla karkasa, tā vietā ir tērauda atspere, kas atrodas gumijas korpusā. Pateicoties īpašajam fiksatoram, veidojas slotiņu izliekums, kas atkārto stikla formu, tāpēc slotiņas slīd pa virsmu, vienmērīgi un klusi notīrot to bez svītrām. Daži ražotāji atsperes vietā izmanto divas tērauda plāksnes, starp kurām tiek ievietotas slotiņas. Pateicoties slotiņu formai, gumijas lentes cieši pieguļ stikla virsmai. Bezkarkasa konstrukciju priekšrocība ir iespēja nomainīt gumijas lentes, kā arī neatkarība no sezonas. Bezkarkasa slotiņas ir derīgas lietošanai ziemā, tās kvalitatīvi notīra vējstikla virsmu jebkuros laika apstākļos. Bezkarkasa slotiņām ir arī uzlabota aerodinamiskā veiktspēja. Ražošanas materiāls ir izturīgs pret negatīvu ārēju ietekmi. Bezkarkasa slotiņu trūkums ir tajā, ka tās nav universālas, jo katrai automašīnas markai ir savs vējstikla izliekums.

Hibrīda tipā ir apvienotas karkasa un bezkarkasa slotiņu priekšrocības. Šādu stikla tīrītāju viegla metāla rāmja konstrukcija ir pārklāta ar gumijas apvalku ar plastmasas ieliktņiem, ko sauc par spoileri. Pateicoties karkasa un bezkarkasa konstrukcijas īpašību kombinācijai, hibrīdi veic abu iepriekšminēto slotiņu veidu funkcijas: tās cieši pieguļ jebkuras formas stiklam, klusi kustās, kvalitatīvi notīra virsmu. Vienīgais to trūkums ir augsta cena, taču hibrīda tīrītāju kalpošanas laiks pārsniedz analogu kalpošanas laiku vairākas reizes, savu cenu attaisnojot.

Auto slotiņas ir ieteicams iegādāties pie uzticamiem pārdevējiem, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem. Netaupiet uz svarīgām detaļām, kvalitatīvas preces nevar maksāt lēti.