Nereti mūsu fantāzijā domas par laukiem vai piemājas mazdārziņu saistās ar kaut ko līdzīgu tam, kā esam pieraduši redzēt IXX.gs. beigu, XX.gs sākuma izcilajos Jūlija Federa vai Jaņa Rozentāla glezniecības piemēros. Šos pašus motīvus regulāri un efektīvi izmanto arī mūsdienu mārketings, radot pagātnes lauku noskaņas burvību. Tomēr, ielūkojoties reālajā XXI.gs. lauku ainavā, mēs vairs neredzam reiz bieži gleznotos siena zārdus, sakrautus pie bērza, vai melnbaltajās fotogrāfijās vērotās siena gubas. Šodienas realitāte ir tāda, ka lauka malā stāv glīti sakrauti polietelēna plēvē satīti siena ruļļi. Tā ir spilgta liecība tam, ka pasaule ir būtiski mainījusies un tas ir noticis arī piemājas dārzā. Ieskatīsmies dziļāk, kā ir mainījies modernais dārzs

Polikarbonāta siltumnīcas

Ikvienam Latvijas vidēja vecuma iedzīvotājam ir spilgtas atmiņas par to, ka siltumnīca ir visai pamatīga būve ar betonētu pamatu, koka karkasu un stiklojumu. Mūsdienu reālijā vairs nevienam nav noslēpums, ka modernās siltumnīcas ir ar polikarbonāta pārsegu un vieglu metāla konstrukciju. Tā ir noteikti lētāka par stikla fundamentālo būvi un ilgtspējīgāka par plēves siltumnīcu. Tomēr tās nav vienīgās izmaiņas mūsdienu piemājas dārzā.

Komposta kaste

Tikpat spilgti kā stiklota siltumnīca – arī komposts ir palicis atmiņā tam pašam vidēja vecuma latvijas iedzīvotājam. Te nu atmiņas var dalīties. Tās var būt ainas ar vienkārši kaudzē sakrautām nezālēm un sapļautu zāli vai arī no veciem dēļiem labi sanaglota kaste. Polimēra materiālu ražotāji ir nākuši talkā arī šeit. Mūsdienu piemājas dārzā var atrasties eleganta komposta kaste no polimateriāliem, kas izskatīsies estētiski un būs pietiekami funkcionāla dārzā. Iegādājoties šādu dārza priekšmetu, īpašums noteikti tikai iegūs papildus estētisko vērtību.

Terases dēļi

Reta privātmāja šodien iztiek bez terases. Terase šodien ir eksistenciāli nepieciešams dārza elements, kurā uzņemt dārza svētku viesus, baudīt rāmos vasaras vakarus, kā arī tā vienkārši piešķir zināmu estētiku pašam dārzam. Lielākā daļa privātmāju īpašnieku pirmām kārtām uz terasi raugās kā koka konstrukciju. Taipat laikā šodien ir pieejami kompozīta terases dēļi, kas, ņemot vērā augstās kokmateriālu cenas, varētu būt interesants ne tikai mitruma noturības dēļ, bet arī izmaksu rezultātā.

cof

Mantu kastes

Pateicoties polimēru materiālu noturībai pret dažādu gadalaiku dažādiem laikapstākļiem, mūsdienu dārzā ir ienācis vēl viens interesants elements – mantu kastes. Iegādājoties dārza mantu kasti, jūsu instrumenti vai dārza aprīkojums vairs nebūs visu acu priekšā, bet gan noslēpts un tajā pašā laikā arī par rokai. Šīs dārza mantu kases var būt gan kā senlaicīga pūra lāde, gan kā sols, uz kura ērti atpūsties. Un šim elementam piemitīs tās pašas nokrišņu noturības īpašības, kas citiem kompozīta materiālu izstrādājumiem.

Izmantojiet mūsdienīga dārza priekšrocības

Kā redzams, mūsdienīgs dārzs ir būtiski evolucionējis un gājis līdzi laikam. Arī piemājas dārzā ir manāmi evolūcijas pēdu nospiedumi, ja vien tā saimnieks velta tam savu uzmanību. Mēs varētu vēl ilgi turpināt uzskaitīt dažādus interesantus risinājumus moderna dārza labiekārtošanai, kā piemēram, zāliena apmales vai citi risinājumi, bet atstāsim to kādam citam rakstam nākotnē, jo mūsu vēlme bija parādīt to, cik būtiski ir mainījšies risinājumi starp tiem, kas ir nostiprinājušies mūs prāta būvētajos arhetipos, no tiem, kāds var būt reālais un modernais risinājums. Atliek vien spert pirmo soli un uzsākt brīnišķīgo pārmaiņu pilno ceļojumu dārza labiekārtošanas darbos!

Raksts tapis sadarbībā ar digitālā satura un mārketinga āģentūru Zīle